چشم انداز شرکت معدنکاران انگوران

پیام مدیر عامل

تحقیق و توسعه صنعتی و دستیابی به جهش‌های تولید در حوزه‌های مختلف، با تکیه بر تقویت توان معدنی و ارتقای ظرفیت‌ها و پتانسل‌های این بخش میسر است. کشور ایران به دلیل ویژگی‌های زمین شناسی منحصر‌به ‌فرد خود و رخداد دوران‌های فلززایی در پوسته آن، یک هدف بالقوه ارزشمند در تولید مواد معدنی به شمار می‌رود و آن را در زمره 10 کشور برتر جهان به لحاظ تنوع ذخایر و کمیت آن قرار داده است. رسالت اصلی شرکت معدنکاران انگوران در مرحله شناسایی و اکتشاف ذخایر معدنی بالاخص فلزات پایه شامل سرب و روی و مس و تجهیز و بهره برداری از آن ها می باشد.

در گام دوم به منظور تکمیل زنجیره ارزش افزوده مواد معدنی، تهیه طرح‌های فنی _ اقتصادی و طراحی و احداث کارخانه‌های فرآوری مواد معدنی باتوجه به رفتارهای کانه ها و تولید کنسانتره در اولویت است.

این شرکت با در اختیار داشتن معادن سرب و روی چاه میر(بهاباد)، چاه سرب(طبس)، آی قعه سی(تکاب) و معادن مس چودرچای (زنجان) و قوزلو (زنجان)، علاوه بر تجهیز و استخراج از معادن، نگاه ویژه‌ای بر استفاده از تکنولوژی‌ها و فناوری‌های مرتبط در این زمینه دارد. بدین منظور با نگرش مهندسی و با دید کاملا فنی و اقتصادی، امکان تولید مواد معدنی دیگر و استفاده از ظرفیت‌هایی نظیر تولید سنگ های تزیینی و بازاریابی خارجی و تخصصی آن دارد. بعلاوه با هدف اتخاذ تمهیدات و ملاحظات زیست محیطی، امکان تولید آجرهای استاندارد صنعتی را از باطله‌های خروجی کارخانه فلوتاسیون خود در قالب یک طرح ویژه زیست محیطی صنعتی- تحقیقاتی محقق نموده است. فعال‌سازی ظرفیت‌های متعدد صنعتی- معدنی در این زمینه‌ها با کمک تکنیک‌ها و روش‌های خلاقانه و مهندسی موجب افزایش قابل توجه ارزش مواد اولیه شده و علاوه بر جلوگیری از خام فروشی، موجب توسعه شاخص‌های درآمد و رشد سودآوری شرکت می‌گردد.

 مهم‌ترین رویکرد این شرکت جهت اجرای پروژه‌های مختلف استفاده از نیروهای جوان و پویا و اعتماد به آن‌ها در سپردن مسئولیت‌های مختلف و حمایت و پشتیبانی از تفکر‌های سازنده و اثربخش در مسیر گره‌گشایی و مانع‌زدایی از کار و تولید است.

علی فضلوی - مدیر عامل

تماس با ما

ارسال پیام