سهامی خاص

احداث کارخانه فلوتاسیون

کارخانه فلوتاسیون چاه میر بهاباد

کارخانه فلوتاسیون

پروژه طراحی و احداث کارخانه فلوتاسیون معدن چاه میر واقع در شهرستان بهاباد استان یزد با ظرفیت خوراک دهی ۲۰۰ تن در روز ماده معدنی سرب و روی سولفیدی در مرداد ماه سال ۱۳۹۹ با برآورد هزینه سرمایه گذاری بالغ بر ۲۵۲ میلیارد ریال آغاز گردید. کلیه فعالیت های امکان سنجی و طراحی Conceptual Design و Basic and Detail Design با استفاده از نیروهای داخلی شرکت معدنکاران انگوران صورت پذیرفت.

برگزاری مناقصات محدود و استعلام قیمت از سازندگان داخلی تجهیزات، مهندسی خرید، تامین متریال و عقد قراردادهای مختلف سفارش ساخت تجهیزات و اجرای عملیات سیویل و عمرانی از مهمترین اقداماتی بوده است که در طول اجرای پروژه توسط نیروهای متخصص داخل شرکت انجام گردید.
در این پروژه ماده معدنی سرب و روی با عیارهای Zn=5.5% و Pb=1.5% پس از طی مراحل خردایش و دانه بندی، آسیا و فلوتاسیون و درنهایت آبگیری و فیلتراسیون، تبدیل به کنسانتره های روی با عیار Zn=48% و سرب با عیار Pb=50% می گردند. محصول نهایی به عنوان ماده اولیه تولید شمش روی و شمش سرب در کارخانه های تولید فلزات روی (شرکت ذوب روی بافق) و سرب (شرکت ملی سرب و روی ایران) مورد استفاده قرار می­گیرند.
در حال حاضر مجموع کل پیشرفت فیزیکی پروژه بیش از ۸۵٫۶۵% است که شامل ۹۵٫۸۳% در ناحیه طراحی، مهندسی و نظارت، ۹۲٫۰۸% در بخش ساخت و تامین متریال و ۵۸٫۰۹% در بخش اجرا، حمل، تحویل، نصب و پیش راه اندازی است. در مرحله تامین متریال با شرکت های سازنده تجهیزات بخش سنگ شکنی و خردایش، آسیای گلوله ­ای و فلوتاسیون، آبگیری و فیلتراسیون پس از تهیه Vendor Lists، استعلام قیمت و انجام کمیسیون معاملات، قرارداد ها منعقد شده و بیشتر تجهیزات در مراحل نهایی ساخت و تحویل و نصب قرار دارند. عملیات فونداسیون عمده تجهیزات اصلی کارخانه اجرا شده و پروژه در مرحله شروع فرآیند نصب تجهیزات در سایت کارخانه قرار دارد.

تصاویر مرتبط

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سپاسگزاریم